Vgradne omare kupimo za dolgo dobo, kar pomeni lahko tudi za nekaj desetletij. Ob nakupu ni priporočljivo gledati zgolj le na ceno. Bolj pomembno je, da damo prednost izboru čim bolj kvalitetnih materialov. Poleg tega je treba nakup opraviti kar se da premišljeno. Dobro si je vzeti dovolj časa, da temeljito premislimo o svojih potrebah in jih uskladimo z dejanskimi dimenzijami prostora, kjer bodo stale vgradne omare.
Upoštevati moramo, da bodo čim bolj v sozvočju z ostalimi deli pohištva in barvami sten ter preprog. Morda se komu zdi, da je izbira vgradne omare enostavno opravilo, kar pa zagotovo ne drži. Kdor ima že svoje lastne izkušnje z vgradnimi omarami, zelo dobro ve, da temu ni tako. Zavedati se treba, da moramo zelo premišljeno izbrati prostor, na katerem bo stala omara, ker kasnejši popravki niso možni, ker so vgradne omare fiksne. Zelo dobro je treba premisliti o velikosti predalov, polic in obešal za obleke ter njihovi razporeditvi. Kasnejše spremembe praviloma niso več možne oziroma so povezane s precejšnjimi dodatnimi stroški.
Poznam primer, ki se je zgodil mojim najbližjim sosedom v bloku, ki so se prehitro odločili za prostor, ki so ga namenili omari. Kasneje so si zaželeli spremembe, ker so ugotovili, da je bila omara na neugodnem mestu, ker je zastirala vstop dnevne svetlobe v prostor. Odločili so se, da bodo zamenjali lokacijo omare. Ponovno so morali poklicati monterja, ki je imel kar precej dela z demontažo vgradne omare in njeno ponovno namestitvijo na drugo mesto. Sosedje so bili s spremembo zadovoljni. Niso pa pozabili omeniti, da sta jih demontaža in ponovna montaža omare stali kar precej denarja. V tem primeru se je ponovno izkazalo, kako pomembno je nameniti dovolj pozornosti mestu, kjer bo stala omara, ker nas kasnejši popravki lahko kar krepko udarijo po žepu.